A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Підгаєцький професійний аграрний ліцей"

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО СПІВБЕСІДИ

Дата: 15.05.2023 08:38
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО СПІВБЕСІДИ З РОБОТОДАВЦЕМ ВАМ ПОТРІБНО ДОТРИМУВАТИСЬ ДЕЯКИХ ПРАВИЛ, ВИКОРИСТОВУВАТИ ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЙОМИ, А САМЕ:
1. Якщо Ви хвилюєтесь перед співбесідою, знайдіть можливість побути „наодинці із собою". Заплющіть очі і зробіть кілька глибоких, повільних вдихів і видихів. Уявляйте при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте хвилювання, невпевненість. Відведіть кілька хвилин на приємні спогади. Вміння долати стрес – це тренування до випробувань, яких не можна уникнути у великій школі життя.
2. Вдало підготуватись до співбесіди, перебороти невпевненість, лінь, страх – це теж маленька перемога, яка не завжди приходить до найсильнішого чи найспритнішого. Рано чи пізно вона приходить до того, хто повірив у себе.
3. Налаштуйтесь на позитивний результат. Ніколи не слід думати про те, що можете не впоратись. Повірте у себе, щоб виграти. Пам`ятайте: занепокоєння – це емоція, а не метод вирішення проблем.
4. Заздалегідь підготуйте відповіді на деякі питання, що найбільш часто зустрічаються в ході співбесіди.
5. Гарно відпочиньте перед співбесідою, виспіться, адже ніяка косметика не замалює темних кругів під очима і втомлений вигляд.
6. Перед тим, як зайти до приміщення, де на Вас чекають, згадайте ситуацію успіху, яка вже сталася у вашому житті. Що Ви тоді відчували? Гордість, піднесення, радість? Запам`ятайте це відчуття, розправте плечі, посміхніться і з таким настроєм заходьте.
7. Пам`ятайте, що перше враження – це візуальне сприйняття. У Вас не буде другого шансу справити перше враження!
8. Ви маєте виглядати впевненими у собі. Говорити неголосно, але чітко, ясно й упевнено, усміхатися, не шепотіти. Покажіть себе на співбесіді якнайкраще!
9. Одягніться по-діловому, чисто, охайно. Не одягайте червоного. Цей колір може дратувати оточуючих, викликати неусвідомлену агресію.
10. Пам`ятайте, що людина, яка проводить співбесіду, підбирає найбільш відповідного співробітника для компанії, яку представляє, відповідно Вам, як претендентові, є сенс налагодити контакт з нею.
БУДЬТЕ ВПЕВНЕНИМИ І ЩИРИМИ!

НАЙПОШИРЕНІШІ УКРАЇНСЬКІ САЙТИ ПОШУКУ РОБОТИ:
http://www.work.ua/
http://www.jobs.ua/
http://www.rabota.ua/
http://www.ua.jooble.org/
http://www.superjob.ua/
http://www.rabotaplus.ua/
http://www.careerjet.ua/

Ознаки обману при працевлаштуванні за кордоном і де таким шукати інформаційну і не тільки підтримку
Роботу за кордоном знайти непросто, тим більше, якщо шукати її перебуваючи в іншій країні. Бажання заробити багато за короткий проміжок часу штовхає багатьох українців на працевлаштування за кордоном. Високий попит породжує безліч пропозицій — наприклад, на сайті Work.ua зараз є понад 1200 вакансій в інших країнах.

Як перевірити посередника у пошуку роботи за кордоном, щоб не стати чиїмось заручником, будучи в чужій країні?
Ознаки нелегального працевлаштування


Серед безлічі пропозицій заробити за кордоном можна зіткнутися з обманом. Сергій Марченко, директор з розвитку Work.ua, пропонує перевіряти помічників у пошуку роботи за кордоном за 7 маркерами, щоб визначити нелегальних роботодавців і не попастися в чіпкі руки аферистів.
1. Відсутність ліцензії Мінсоцполітики
Перше і легке, що можна перевірити – наявність ліцензії у посередника, який допомагає вам у пошуку роботи за кордоном. Повний перелік ліцензіатів можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, в Департаменті ринку праці та зайнятості якого і створено відділ ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Крім ліцензії, фірма-посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем.
2. Гроші за працевлаштування
Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за працевлаштування — підбір роботи. Можуть брати кошти за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за те, що знайдуть роботу.
Вимога передоплати за консультацію, пересилання документів роботодавцю тощо є індикатором нечесного агентства. Якщо вам кажуть: «Дай 150 євро і поїдеш в Польщу на круту роботу», — швидше за все, це обман.
3. Не робоча віза, а будь-яка інша
На роботу в іншу країну потрібно їхати тільки по робочій візі і ніяк інакше: туристичні, культурні та інші візи — явні ознаки нелегальних аспектів працевлаштування.
4. Прихованість деталей працевлаштування
Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію про компанію, в якій потенційно будете працювати, — не називають точну назву компанії, загальними фразами пояснюють сферу її діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки, — будьте впевнені в спланованому обмані.
Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування — про всі нюанси працевлаштування.
5. Без питань про навички
Шахраї практично ніколи нічого не питають про професійні навички потенційного кандидата — беруть всіх, хто відгукнеться. Це логічно, якщо вам не потрібно наймати людей на роботу, а просто забезпечити якомога більшу кількість людей, які заплатять гроші за працевлаштування. На роботу так не наймають. Справжній роботодавець завжди запитає, що ви вмієте і який досвід у вас є», — роз’яснює Сергій Марченко.
6. Маніпуляції з договором
Не підписуйте документи наосліп, уважно читайте договір, який, до речі, має бути перекладено на рідну мову.
Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння увкладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».
Ще один маркер нелегальної роботи — часто обіцяють платити більше, ніж за легальну. Багато хто забуває про обережність і, спокушені високими заробітками, попадаються на гачок аферистів. З цього питання у Сергія Марченка слушна порада для претендентів:
«Перша робота за кордоном завжди повинна бути легальною. Їдьте, придивіться. Найчастіше на місці можна знайти свого наступного роботодавця, який буде платити більше. Виїжджаючи на заробітки в перший раз важливо в першу чергу звертати увагу на надійність, а гроші прийдуть з досвідом».
7. Боротьба за оригінал паспорта
Не віддавайте оригінал паспорта потенційним роботодавцям ні під яким приводом! Копія паспорта потрібна при оформленні документів, оригінал паспорта особисто показуєте прикордонникам при перетині кордону. Ніяких причин комусь віддавати оригінал немає і бути не може. Прохання віддати оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов’язкова умова» повинні вас насторожити.

Де шукати допомоги
Контакти, де можна проконсультуватися до від’їзду працювати за кордон і під час, юристи радять такі.

1. Центр консультування мігрантів Міжнародної організації міграції
В ЦКМ Вам допоможуть у тлумаченні умов угоди, запропонованої іноземним роботодавцем і фірмою-посередником, нададуть інформацію про права людей, що працюють за кордоном. Всі послуги центру безкоштовні.
Сайт: http://www.migrantinfo.org.ua/
2. Всеукраїнська профспілка працівників-мігрантів в Україні та за її межами
В профспілку варто звернутися ще до від’їзду за кордон, для того, щоб фахівці опрацювали» вашу робочу візу. А протягом усього часу перебування за кордоном, зарубіжний партнер української профспілки (така ж профспілка), буде тримати вас на обліку, відстежуючи відносини з роботодавцем. У разі порушення ваших трудових прав ви можете звернутися в дану профспілку.
Сайт: http://migrant.org.ua/
3. Інформаційно-консультаційний проект за сприяння людям, які виїжджають за кордон — Universal Assistance
Тут можна отримати юридичну консультацію та інформаційну підтримку, якщо зіткнулися з проблемами за кордоном, у тому числі і в сфері трудових відносин. Як і в попередніх випадках, про свою безпеку варто подумати заздалегідь і звернутися до фахівців проекту ще до від’їзду.
4. Консульство України в країні перебування
По приїзді за кордон стати на консульський облік в українському консульстві. Для цього варто особисто звернутися в установу. У разі порушення ваших прав консульство має надати вам допомогу захист.
5. Місцева поліція
Якщо вас обдурили, звертайтеся в найближчий поліцейський відділок. Ви маєте повне право на захист з боку місцевих органів влади, перебуваючи в країні на легальних підставах по робочій візі.

Захист прав при неофіційному працевлаштуванні
Як узаконити зарплату, якщо вона виплачувалася в конверті? І як захистити свої права тим, хто працював без оформлення?

Перш за все, потрібно розуміти, що виплата зарплати в конвертах - це серйозне кримінальне правопорушення. Тому Вам залишається перетворити власну проблему в проблему роботодавця. Для початку можна звернутися в прокуратуру і повідомити про такі злочини, як невиплата зарплати, грубе порушення законодавства про працю, ухилення від сплати податків.
Скаржитися краще письмово, представивши всі наявні докази.
Якщо ж Ваша мета - не зарплата, а помста, то можна зателефонувати, наприклад, на гарячу лінію «Пульс податкової»: (044) 284-00-07. За Вашою заявою будуть зроблені перевірки на підприємстві, і якщо порушення будуть виявлені, то проблем роботодавцю не уникнути.
Факт нелегальної зайнятості можна донести до Державної інспекції з питань праці, яка також проведе перевірку і встановить наявність на підприємстві неоформлених працівників.
Пам`ятайте, що не все втрачено, якщо Ви працювали без належного оформлення. Все одно є конституційне право на оплату праці з моменту фактичного початку трудових відносин. І неважливо, чи є у Вас на руках трудовий договір чи ні. Звичайно, якщо немає ніяких письмових доказів, то доведеться, скажімо, через процедуру опитування свідків встановлювати факт перебування в трудових відносинах. При цьому можна використовувати абсолютно всі докази: наприклад, той же пропуск на територію підприємства вже буде свідчити про Ваш працевлаштуванні.
Іноді ціна питання така, що вимагає інших, неюридичних методів. Ефективним може виявитися візит до роботодавця з камерою з вимогою повернути зароблені гроші, таким чином створивши медіа-резонанс.

Отже, кілька порад:
Перш, ніж погоджуватися на роботу в будь-якій організації, почитайте про неї відгуки в Інтернеті: практично про всіх непорядних роботодавців іншим людям вже відомо.
Простежте, щоб запис в трудову книжку внесли відразу ж в день Вашого зарахування на роботу.
Звертайте увагу на реквізити договорів, які підписуєте при працевлаштуванні.
Уважно читайте сам договір і підписуйтесь на кожній його сторінці.
Робіть копії або фотографуйте договір для збереження його тексту собі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень