A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Підгаєцький професійний аграрний ліцей"

Єдині вимоги до учня ліцею

Дата: 16.01.2022 20:17
Кількість переглядів: 68

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ:

1. Учень приходить до ліцею  за 10-15 хвилин до початку занять, чистий та охайний. При вході у ліцей  дотримується правил ввічливості, прямує до місця проведення уроку.

2.  Забороняється приносити до ліцею та на  територію  вибухові та вибухонебезпечні предмети, шкідливі для здоров`я речовини, зброю, спиртні напої, наркотики інші одурмаючі речовини та отрути, газові балончики. Жуйками дозволяється користуватися за межами ліцею.

3. Не дозволяється без дозволу  педагогів йти з ліцею і з його території в урочний час. У разі пропуску навчальних занять учень повинен пред’явити майстру виробничого навчання, класному  керівнику довідку від лікаря, або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє), про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

6. Учень ліцею приносить необхідні навчальні приладдя: книги, зошити. Приходить до ліцею з підготовленим домашнім завданням з предметів згідно з розкладом уроків.

7. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших учнів. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо.

8. Поза ліцеєм учні поводяться так, щоб не осоромити свою честь та гідність.

9. Учні бережуть майно ліцею, бережливо відносяться як до свого, так і до чужого майна.

10. Знати й виконувати правила дорожнього руху, техніки безпеки, виробничої санітарії, пожежної безпеки і поведінки на воді.

 

ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ:

1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на питання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, та іншим, що не стосуються уроку. Урочний час повинен використовуватися тільки для навчальних цілей. Забороняється під час уроку користуватись мобільним телефоном. (з дозволу викладача)

3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з аудиторії, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у викладача.

4. Якщо учень хоче поставити запитання викладачу (майстру в/н) або відповісти на запитання , він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для викладача. Тільки коли викладач оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути аудиторію.

ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ:

1.   До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до дзвінка;

2.   Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з аудиторії; рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників ліцею, черговим майстрам виробничого навчання, викладачам; уразі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з викладачем (майстром в/н), вибачитися за спізнення і попростити дозволу сісти на місце.

3. Під час перерв учням забороняється: бігати сходами, штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим; палити в будівлі і на території ліцею.

4.  Після закінчення занять учень повинен одягнутися і покинути ліцей, дотримуючись правил ввічливості.

5.  Учні, знаходячись в їдальні: підкоряються вимогам майстрів в/н і працівників їдальні; дотримуються черги при отриманні їжі; проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв; прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

КІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ:

1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

2. Учні не мають права під час знаходження на території ліцею та при проведенні ліцейних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я  оточуючих.

3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні ліцею після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників ліцею.

Учні ліцею мають право:

  • в установленому порядку користуватись навчальними кабінетами, лабораторіями, навчально-виробничими майстернями, бібліотекою, читальною залою, спортивними спорудами, інвентарем і обладнанням, що знаходиться в розпорядженні ліцею;
  • приймати участь в громадсько-суспільному житті ліцею, діяльності органів учнівського самоврядування;
  • вибирати та бути обраними  в органи учнівського самоврядування. Приймати участь у вирішенні питань щодо покращення навчально-виховної роботи, укріплення трудової та навчальної дисципліни, підвищення якості  знань.

Учні зобов’язані:

  • систематично і сумлінно оволодівати знаннями та практичними навичками, професійною майстерністю, розвивати свої здібності, виробляти  вміння самостійно поповнювати знання і використовувати їх на практиці; готувати себе до успішної роботи в умовах сучасного економічного розвитку;
  • активно і сумлінно приймати участь у суспільно-корисній виробничій праці, самоврядуванні. Виконувати правила внутрішнього розпорядку ліцею, бути організованим, показувати приклад дисциплінованості, ввічливості і культури поведінки;
  • берегти і зміцнювати навчально-матеріальну базу ліцею, раціонально використовувати сировину, енергію і матеріали в процесі виробничого навчання і виробничої практики; створювати в колективі  обстановку нетерпимості до будь-яких проявів марнотратства, безгосподарності;
  • бути законослухняними, нетерпимо ставитись до кожного випадку порушення трудової і навчальної дисципліни;
  • виховувати в собі чесність і правдивість, доброту і принциповість, вимогливість і повагу до інших, допомагати батькам, викладачам, майстрам виробничого навчання, піклуватися про людей похилого віку;
  • адекватно ставитися до критичних зауважень друзів, майстрів виробничого навчання і викладачів, адміністрації ліцею.  Вміти визнавати  і виправляти свої помилки, стримувати себе  і своїх друзів від негативних вчинків.
  • вести та пропагандувати здоровий спосіб життя, зміцнювати своє здоров′я, систематично займатися фізкультурою, технічною і художньою творчістю, більше читати. Розумно використовувати свій вільний час.

 За успіхи в навчанні, праці, дотримання навчальної і трудової дисципліни, активну участь в суспільному житті учні ліцею заохочуються через:

  •     оголошення подяки;
  •     нагородження почесною грамотою;
  •     направлення подяк батькам;
  •     грошову винагороду.

Заохочення застосовуються адміністрацією, оголошуються наказом директора і доводяться до відома всього колективу ліцею.

 За порушення навчальної дисципліни, правил внутрішнього розпорядку до учнів може бути застосовано одне з таких дисциплінарних стягнень:

  •         попередження;
  •         попередження;
  •         відрахування з ліцею.

Рішення про відрахування  приймається педагогічною радою. Відрахування неповнолітніх учнів  здійснюється за погодженням зі службою у справах дітей.

ст.37, ст.39 Закону України «Про професійно-технічну освіту».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень